Amargi w pigułce

  1. Uruchamiamy i koordynujemy kampanie pomocy bezpośredniej. W tej chwili trwa organizacja zakupu szczepionek i surowic dla kantonu Afrin. W kolejce czekają następne działania4.
  2. Organizujemy ośrodek szkoleniowo-techniczny w Tessalonikach, dla potrzeb pomocy technicznej i edukacyjnej na większą skalę. Potem kolejne ośrodki, w innych miastach i krajach Europy.
  3. Mobilizujemy Europejczyków (i nie tylko) do dalszej pomocy, poprzez informowanie, inspirowanie i integrowanie sojuszników Rojavy.

Zbieramy ludzi i fundusze na organizację pomocy dla Autonomii Rojavy1. Rojava to samorządne terytorium w Syrii, przy granicy z Turcją, zarządzane przez społeczności lokalne i ich zgromadzenia2. Trwa tam zwycięska wojna z ISIS, ale oswobodzone terytoria są zniszczone i zaminowane. Nasza pomoc jest potrzebna, żeby uchodźcy mogli wrócić do domów (a nie emigrować do Europy3) i poszerzać obszar, na którym panuje pokój i bezpieczeństwo.

Więcej szczegółów tutaj

Jak mogę pomóc?

Polskim opiekunem Amargi jest Spółdzielnia Socjalna Faktoria. Jeśli chcesz nam pomóc, wyślij pieniądze na konto

Spółdzielnia Socjalna FAKTORIA
ul. Sienkiewicza 3, 05-220 Zielonka
38 2030 0045 1110 0000 0238 9210
w polu “tytułem” wpisując
“Amargi.PL: darowizna na cele statutowe działalności pożytku publicznego

Zależy nam przede wszystkim na regularnych, choćby niewielkich, comiesięcznych wpłatach. Dlatego najbardziej pomożesz nam uruchamiając przelew automatyczny, wykonywany co miesiąc. Jeśli potrzebujesz oficjalnego potwierdzenia, Faktoria wystawi oficjalną umowę darowizny, którą można odliczyć od podatku.

Centrum Darowizn Amargi


Jeśli chcesz się zaangażować osobiście, zarejestruj się na naszym forum i zacznij się udzielać!


2 Podstawowe cechy ustroju Rojavy: demokracja bezpośrednia, świeckość, feminizm i ekologia. Więcej: https://freelab2014.wordpress.com/2015/04/06/havin-guneser-no-miracles-at-work/

3 O Rojavie, uchodźcach i pomocy w naszym wlasnym interesie… https://amargipl.wordpress.com/2015/05/28/nie-chcemy-zadnych-uchodzcow/

Advertisements

Have your say:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: